1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Apie mūsų toleranciją, įtarumą ir baimę

Vakar kalbėjausi su verslininku Kostu Noreika. Talentingu ir labai įdomiu žmogumi. Ačiū Ryčiui Juozapavičiui, kad mus supažindino. Kostas sukūrė alternatyvią komerciniams bankams atsiskaitymų, pavedimų sistemą www.mokejimai.lt. Vos per metus, anot jo, įmonė išsikovojo 8 proc. rinką, sutaupė 6 milijonus klientų litų. Pervedimai į užsienį čia pigesni net 40 kartų nei komerciniuose bankuose. Kosto inovatoriškumas ir verslumas mums leis jau nuo spalio mėn. 200 kavinių atsiskaityti už pietus mobiliaisiais telefonais.

Kostas taip pat kuria vienvietį elektromobillį, su kuriuo bus galima nuvažiuoti pakrovus 220V rozetėje iki 100 km. Mane kaip vėjo jėgainių mylėtoją ypač žavi jo komandos kuriamos vertikalios vėjo jėgainytės. Tačiau ne apie tai norėjau su Jumis pasidalinti.

Kostas papasakojo neįtikėtiną istoriją apie mūsų požiūrį į užsieniečius. Prieš keletą metų Pakistane susiradęs talentingą programuotoją sumanė jį pakviesti dirbti į savo įmonę, į Lietuvą. Popierių tvarkymas užtruko apie metus. Bet ne tai įdomiausia. Įdomiausia, atsivežus jį į Vilnių niekas nesutiko pakistaniečiui išnuomoti buto. Kostas ieškojo apie pusmetį. Susitiko su daugiau nei 15 nuomotojų. Žadėjo visas įmanomas įmonės garantijas. Pasakius iš kokios šalies svečias daugelis iš karto atsisakydavo. Greičiausia prieš akis iškildavo teroristas talibas. Niekaip neradus buto aukštos kvalifikacijos IT specialistui iš Pakistano šiuo metu jis gyvena...Vilniaus nakvynės namuose.

interviu ištrauka čia:Ši istorija mane privertė darsyk susimąstyti apie toleranciją, įtarumą ir baimes. Vargu ar esame labai nuoširdūs pasakodami apie Vytauto laikus menančią mūsų toleranciją.

Pokalbis su verslininku Kostu Noreika šį pirmadienį 8.05 val. Žinių radijo laidoje verslo pozicija.

comments

Nuomonė apie dienoraštį

Kai visokie realybės šou rodo ne tik tą šou, bet ir šou apie šou rengimą, tai galima tik juoktis iš jų tokios realybės. Nėra jos ten ir tiek. Bet kai žurnalistai, kuriais mes pasitikime, realiai pasakoja ne tik apie laidos rengimo užkulisius, bet ir pasirengimo jai etapus, susitikimus, vakarienes, pokalbius ir vertinimus, man jau dabar aišku, kad tokio skaidrumo ir atvirumo Lietuvos žurnalistikoje dar nebuvo. 

Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius

Pilnas straipsnis: Skaidri, atvira ir interaktyvi – tokia galėtų būti visa Lietuvos žurnalistika »

 

Skaitytojų komentarai:

Regina: "Žurnalistai eidami tuo skaidrumo ir atvirumo keliu toli nenueisite, todėl kad išpliurpiat valdžios paslaptis ir tampate nepatikimais. Dėl to negausite užsakomųjų laidų ar straipsnių...ką valgysite??? Ot baigsis tuoj jūsų bravūra...".

Beata: "Politikai nekalbėdami su savo žmonėmis kuriasi sau priešus. O tai - strateginė klaida.".