1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kur mus veda skirtingos vertybių sistemos?

Du labai panašaus amžiaus žmonės. Abu baigę mokslus Lietuvoje. Vienas padaręs didžiulę politinę karjerą, kitas versle. Turėjau šįvakar skirtingose temose  Vytautą Gapšį, Seimo vicepirmininką. Tokio įpykusio ir susierzinančio jo seniai nemačiau. Kalbėjau kitoje dalyje taip pat su verslinininku Ilja Laursu. Rugsėjo pirmosios proga kalbėjom su juo ko reikia, kad mūsų švietimo sistema ugdytų daugiau talentingų verslininkų, tokių, kurie verslą pradeda dar mokyklos suole, kaip Zuckerbergas, sukūręs Facebuką nuo 14 metų.

 

Sėdžiu vakare ir galvoju, ir vis dėlto kokie skirtingi šie pašnekovai, nors abu jauname amžiuje padarę didžiulę karjerą. Vytautas Gapšys reagavo išskirtinai piktai ir agresyviai į kiekvieną kritinę užuominą, nutraukinėjo aštriais komentarais garsėjantį publicistą Algimantą Šindeikį, kaltino net mane kažkokiu dangstymu:)

Kitas gi pašnekovas Ilja Laursas padarė svaiginamą karjerą versle tačiau laidose niekada negirdėjau  jo nutraukinėjančio, šaukiančio. Ilja įsiklauso, be jokio pykčio priima kitokią nei savo nuomonę. Negirdėjau niekada jo niekinančio kitaminčius.

Sėdžiu vakare ir galvoju kokią skirtingą savo vertybių sistemą šie pašnekovai mums atskleidžia. Kiek daug parodo pašnekovų bendravimas su visuomene. Vienų kalbėjimo būdas pagarbus, neužgaulus, įsiklausantis, kitų atvirkščiai, savęs aukštinimas, kito niekinimas. Esu įsitikinęs, kad tas bendravimo stilius labai daug ką parodo, pirmiausia, asmens brandą ir vertybių sistemą.

Kur veda visuomenę viena ir kita vertybių sistema palieku atsakyti Jums...

comments

Nuomonė apie dienoraštį

Kai visokie realybės šou rodo ne tik tą šou, bet ir šou apie šou rengimą, tai galima tik juoktis iš jų tokios realybės. Nėra jos ten ir tiek. Bet kai žurnalistai, kuriais mes pasitikime, realiai pasakoja ne tik apie laidos rengimo užkulisius, bet ir pasirengimo jai etapus, susitikimus, vakarienes, pokalbius ir vertinimus, man jau dabar aišku, kad tokio skaidrumo ir atvirumo Lietuvos žurnalistikoje dar nebuvo. 

Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius

Pilnas straipsnis: Skaidri, atvira ir interaktyvi – tokia galėtų būti visa Lietuvos žurnalistika »

 

Skaitytojų komentarai:

Regina: "Žurnalistai eidami tuo skaidrumo ir atvirumo keliu toli nenueisite, todėl kad išpliurpiat valdžios paslaptis ir tampate nepatikimais. Dėl to negausite užsakomųjų laidų ar straipsnių...ką valgysite??? Ot baigsis tuoj jūsų bravūra...".

Beata: "Politikai nekalbėdami su savo žmonėmis kuriasi sau priešus. O tai - strateginė klaida.".