1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Pasitikėjimas

Vakar Žinių radijo laidoje kalbėjausi su verslininku Ignu Staškevičiumi. Ignas inteligentiškas ir viskuo besidomintis žmogus. Jis netrukus išleidžia knygą, kurioje  pasidalins savo verslininko patirtimi, knygoje sugulė įspūdžiai iš ilgo jo veiklos laikotarpio. Gaila, kad knyga yra daugiau išmonė, besireminati sukurtais herojais, būtų nuostabu, jei verslininkai atvirai pasidalintų tikroviškais įspūdžiais kaip daromas didelis verslas. Tačiau tai jau šventa autoriaus teisė rašyti, kas jam patinka.

Laidos įrašas čia:
http://www.ziniur.lt/archyvas/2013/326/verslo-pozicija/21223/pokalbis-su-verslininku-ignu-staskeviciumi

Turėjome gana atvirą ir tiesų pokalbį apie verslo principus. Ignas atvirai sako, jog verslo pasaulyje pilna nesąžiningų partnerių, korumpuotų politikų ir kitokios bjaurasties. Man pačiam neteko pirkti politikų? - atsako jis man į tiesų klausimą. „Mūsų verslui turbūt teko remti politikus. Mano manymu rėmimas laikytinas pirkimu“, spaudžiamas atvirauja verslininkas. Ignas sako demokratija veikia taip, kad jeigu niekas nerems partijų jos negalės egzistuoti. Ir sutinku ir nesutinku su tokiu teiginiu vienu metu. Man regis partijų egzistavimui ir naudingam darbui tokių didelių pinigų visai nereikia. Bet ne apie tai.

Ignas Staškevičius laidoje pasakoja apie savo verslininko principus. Kalbėdamas apie pradžią jis sako: mes nedarėme juodų buhalterijų. Tačiau pripažįsta, jog apsukriai naudojosi įstatymų spragomis ir lengvatomis. Pats prisimena neįgaliuosius ir susigrąžintą PVM. Primenu jam VST privatizavimą ir tuos abra kadabra paskolomis. Po laidos dar ilgai atvirai kalbėjome apie daug ką, įskaitant ir cukraus fabrikų privatizavimą:)

Suprantu, kad visa tai gali būti absoliučiai teisėta ir legalu. Nors nesam vaikų darželyje ir puikiai suprantame kaip tos įstatymų lengvatos, kuriomis apsukrūs žmonės pasinaudoja dažnai atsiranda. Netikiu, kad iš politikų naivumo ar bukumo. Girdėjote, kiek mums visiems gali kainuoti buvusios  valdžios klaidos dėl saulės jėgainių. Girdėjau apie 200 mln, tik niekaip nesuprantu, kodėl mes visi už tai turime mokėti savais pinigais.

Esu skaitęs, kad net IKEA savininkas Ingvaras Kampradas sako, jog tarptautinio verslo nesukursi nepasinaidojęs lengvatinėmis mokestinėmis zonomis, antraip tu būsi nekonkurencingas.

Tačiau man neduoda ramybės kitas momentas. Laikausi nuomonės, kad vienas svarbiausių bet kokios viešos ar privačios organizacijos turtų šiandien yra pasitikėjimas. Man regis tokie verslo žaidimai lengvatomis naikina visuomenės pasitikėjimą. Ignas pripažino, kad LEO istorija atnešė jų verslui pasitikėjimo ir reputacijos nuostolius. Lygiai taip kaip dviveidiški diplomatų pokalbiai naikina visuomenės pasitikėjimą šia tarnyba. Labai tikiuosi kad ateina laikai, kai mes vis dažniau matuosime vertę ne tik pelnu, apyvartomis, sukauptu turtu bet ir PASITIKĖJIMU.

comments

Nuomonė apie dienoraštį

Kai visokie realybės šou rodo ne tik tą šou, bet ir šou apie šou rengimą, tai galima tik juoktis iš jų tokios realybės. Nėra jos ten ir tiek. Bet kai žurnalistai, kuriais mes pasitikime, realiai pasakoja ne tik apie laidos rengimo užkulisius, bet ir pasirengimo jai etapus, susitikimus, vakarienes, pokalbius ir vertinimus, man jau dabar aišku, kad tokio skaidrumo ir atvirumo Lietuvos žurnalistikoje dar nebuvo. 

Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius

Pilnas straipsnis: Skaidri, atvira ir interaktyvi – tokia galėtų būti visa Lietuvos žurnalistika »

 

Skaitytojų komentarai:

Regina: "Žurnalistai eidami tuo skaidrumo ir atvirumo keliu toli nenueisite, todėl kad išpliurpiat valdžios paslaptis ir tampate nepatikimais. Dėl to negausite užsakomųjų laidų ar straipsnių...ką valgysite??? Ot baigsis tuoj jūsų bravūra...".

Beata: "Politikai nekalbėdami su savo žmonėmis kuriasi sau priešus. O tai - strateginė klaida.".