1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Baimės galia

Kažkuris iš prancūzų filosofų taikliai pastebėjo, jog baimė yra jausmas, kuris padeda kontroliuoti visuomenę. Šiandien baimės eskalavimas yra daug kam didelių pajamų ar reitingų šaltinis. Moksleiviai jau tuoj negalės parašyti kontrolinio, nes juk tai didelis stresas....kuris kenkia sveikatai:) Galima nesunkiai atspėti kam naudinga eskaluoti baimes apie rusus, gėjus, ligas, žydus, teroristus ar masinį kyšinininkavimą.


Puikus filmukas apie baimes ir tai ar tikrai šalmai apsaugo dviratininkus yra mano mėgiamame TED'e:

 

Gyvename klaidingų mitų pasaulyje sako anądien man Vilniaus licėjaus vadovas Saulius Jurkevičius po laidos apie švietimą. Tie įsitikinimai visiškai atitrūkę nuo realybės. Pvz. visuomenėje vyrauja fetišizavimas diplomų ir įsitikinimas, kad universiteto diplomas yra vienintelis jaunuolio kelias į sėkmę. Šveicarai matyt mandagiai šypsotųsi kai jiems bandytumėm logiškai paaiškinti kodėl reikia dienos metu važinėti su įjungtomis automobilių šviesomis. "Kodėl ant cigarečių pakelių rašome, kad tabakas kenkia sveikatai, o ant šokolado nerašome?" - retoriškai klausia Saulius.

comments

Nuomonė apie dienoraštį

Kai visokie realybės šou rodo ne tik tą šou, bet ir šou apie šou rengimą, tai galima tik juoktis iš jų tokios realybės. Nėra jos ten ir tiek. Bet kai žurnalistai, kuriais mes pasitikime, realiai pasakoja ne tik apie laidos rengimo užkulisius, bet ir pasirengimo jai etapus, susitikimus, vakarienes, pokalbius ir vertinimus, man jau dabar aišku, kad tokio skaidrumo ir atvirumo Lietuvos žurnalistikoje dar nebuvo. 

Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius

Pilnas straipsnis: Skaidri, atvira ir interaktyvi – tokia galėtų būti visa Lietuvos žurnalistika »

 

Skaitytojų komentarai:

Regina: "Žurnalistai eidami tuo skaidrumo ir atvirumo keliu toli nenueisite, todėl kad išpliurpiat valdžios paslaptis ir tampate nepatikimais. Dėl to negausite užsakomųjų laidų ar straipsnių...ką valgysite??? Ot baigsis tuoj jūsų bravūra...".

Beata: "Politikai nekalbėdami su savo žmonėmis kuriasi sau priešus. O tai - strateginė klaida.".