1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Valstybinės medicinos griuvėsiuose?

Vytenis Andriukaitis turbūt pirmas iš sveikatos ministrų tiesiai pripažinęs, kad karalius nuogas. Tai kas vyksta valstybinėje medicinoje apgailėtina. Iš vienos pusės tyrimų kokybė auga, statomi ir renovuojami ligoninių ir poliklinikų pastatai. Kita vertus, didžiulė dalis visuomenės, kuri uždirba minimalų ar net vidutinį atlyginimą netenka prieinamumo prie valstybinės kokybiškos medicinos. Degraduoja rajonų ligoninės, visi nori pakliūti tik į centrą, nors ir sirgdami gripu ar paprastu ausų uždegimu. Juk centras yra centras.

Žmogus praranda pasitikėjimą valstybe, kai visą laiką sąžiningai mokėjęs PSD įmokas suriestas skausmų nuėjęs į ligoninę šaltu registratorės balsu išgirsta: artimiausias laikas pakliūti pas specialistą po trijų mėnesių. Taip negali būti. Paklausęs ką jam daryti, išgirsta: gal eikite į priėmimą, o iš ten siunčiamas į mokamas paslaugas, nes siuntime parašyta, kad negalavimas nėra ūmus, o chroniškas. Apskritai nesuprantu, kaip vien nuo tokio kiekio popierizmo gydytojai dar neišprotėjo. Gerbiu juos tikrai didžioji dauguma jų čia niekuo dėti. Nieko dėti, kad sveikatos finansavimas buvo tampomas pagal interesų grupių scenarijų. Kad gydytojai vienu metu pradėjo dirbti keliose klinikose. Kad buvo plaunami pinigai brangiai aparatūrai. Kad medikų valstybiniai atlyginimai, jau nekalbant apie personalą dažnai neatitinka tos atsakomybės ir įdėto intelektualinio indėlio. Bet gi pas mus tas pats visame viešajame sektoriuje. Paskui stebimės jame didele korupcija.

Šįryt tiesioginėje laidoje kalbėjomės su Vyteniu Andriukaičiu. Kalbėjomės apie mediciną, prieinamumą, korupciją ir t.t. Vytenis tikrai turi tvirtą ir nuoseklią poziciją. Tačiau problemai išspręsti to negana, reikia geros komandos, idėjų, palaikymo. Laidoje išgirdau gan tikslų problemos įvardijimą, tai mane džiugina, bet supratau iš ministro atsakymų, kad pagerėjimo sistemoje tikrai greitai nebus. Instinktyviai jaučiu, kad reikalai dar blogės, nes daugelis tendencijų yra neigiamos ir nepakeičiamos greitai. Vytenis prieš laidą pasakė, kad su sistema negali elgtis kaip dramblys įėjęs į porceliano parduotuvę.

Tų, kurie šaukia, kad kur gydytis yra tavo šventa pasirinkimo teisė, noriu paklausti, kokią pasirinkimo teisę šioje situacijoje turi žmogus, kurio atlyginimas 850 ar 1000 lt. Kad tokių žmonių nėra mažuma užtenka pažiūrėti į rinkimų rezultatus.

Pridedu laidos įrašą:

http://www.ziniur.lt/archyvas/2013/4/pozicija/20854/pokalbis-su-sveikatos-apsaugos-ministru-vyteniu-andriukaiciu

comments

Nuomonė apie dienoraštį

Kai visokie realybės šou rodo ne tik tą šou, bet ir šou apie šou rengimą, tai galima tik juoktis iš jų tokios realybės. Nėra jos ten ir tiek. Bet kai žurnalistai, kuriais mes pasitikime, realiai pasakoja ne tik apie laidos rengimo užkulisius, bet ir pasirengimo jai etapus, susitikimus, vakarienes, pokalbius ir vertinimus, man jau dabar aišku, kad tokio skaidrumo ir atvirumo Lietuvos žurnalistikoje dar nebuvo. 

Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius

Pilnas straipsnis: Skaidri, atvira ir interaktyvi – tokia galėtų būti visa Lietuvos žurnalistika »

 

Skaitytojų komentarai:

Regina: "Žurnalistai eidami tuo skaidrumo ir atvirumo keliu toli nenueisite, todėl kad išpliurpiat valdžios paslaptis ir tampate nepatikimais. Dėl to negausite užsakomųjų laidų ar straipsnių...ką valgysite??? Ot baigsis tuoj jūsų bravūra...".

Beata: "Politikai nekalbėdami su savo žmonėmis kuriasi sau priešus. O tai - strateginė klaida.".