1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Simbolių galia

Prezidentė D.Grybauskaitė vakar sukritikavo A.Butkevičiaus vyriausybę per vieną skaudžiausią jos vietų, socdemų politiką pavadindama socialiai nejautria. „Svarbiausia žmogus. Ar tikrai?“, LSDP simbolinį rinkiminį šūkį ironizavo šią savaitę prie Seimo mitingavę keli šimtai profsąjungiečių. Pagrindinis priekaištas valdžiai, kad ekonomikos atsigavimo vaisiais pirmiausia džiaugiasi stipriausieji, o silniausių, tai nepasiekia. Viena jų lyderių Gražina Gruzdienė atvykusi pas mane į laidą pakvietė visuomenę prisiminti rinkimes programas. Atsiverčiam socialdemokratų. Ten juodu ant balto parašyta:

„Solidarumas – kada ekonominės krizės sunkumais dalijamės visi, ir jie nėra perkeliami tiktai ant paprastų žmonių pečių, o ekonomikos augimo metu gyvenimo pagerėjimo kokybe realiai naudojasi visi visuomenės nariai, bet ne stipresnieji“.

Valdantieji kartoja, kad atstatyti atlyginimus teisėjams, statutiniams pareigūnams ir tarnautojams juos privertė KT sprendimas. Tebūnie. Nors VU Teisės fakulteto dekanas profesorius Tomas Davulis teigia, kad KT nebūtinai taip tiesmukai reikia vykdyti Seimo narių atlyginimų atžvilgiu.

Nesu teisininkas. Tačiau pritariu tiems, kurie sako, jog stipriausiai atstatyti daugiausia uždirbantiems, politiškai ir socialiai klaidingas ir net kvailokas sprendimas. Gerokai kertantis per valdančiųjų, ypač socdemų reitingus. Tą pripažįsta ne vienas mano kalbinamas sociologas ir apklausų organizatorius. Tas simbolinis kontrastas, kai valdant kairiesiems ekonomikos augimo vaisiais pirmiausia pradeda džiaugtis stipriausieji, o ne silpniausieji greičiausia lydės šią valdžią iki rinkimų. Tą išnaudos opozicija. Ir jokie aiškinimai čia nepadės. Tokia simbolių galia. Jiems piliečiai turi gerą atmintį.

comments

Nuomonė apie dienoraštį

Kai visokie realybės šou rodo ne tik tą šou, bet ir šou apie šou rengimą, tai galima tik juoktis iš jų tokios realybės. Nėra jos ten ir tiek. Bet kai žurnalistai, kuriais mes pasitikime, realiai pasakoja ne tik apie laidos rengimo užkulisius, bet ir pasirengimo jai etapus, susitikimus, vakarienes, pokalbius ir vertinimus, man jau dabar aišku, kad tokio skaidrumo ir atvirumo Lietuvos žurnalistikoje dar nebuvo. 

Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius

Pilnas straipsnis: Skaidri, atvira ir interaktyvi – tokia galėtų būti visa Lietuvos žurnalistika »

 

Skaitytojų komentarai:

Regina: "Žurnalistai eidami tuo skaidrumo ir atvirumo keliu toli nenueisite, todėl kad išpliurpiat valdžios paslaptis ir tampate nepatikimais. Dėl to negausite užsakomųjų laidų ar straipsnių...ką valgysite??? Ot baigsis tuoj jūsų bravūra...".

Beata: "Politikai nekalbėdami su savo žmonėmis kuriasi sau priešus. O tai - strateginė klaida.".