1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Marijampolės plėtros vadovas: nenorime būti užsieniečių vergais

Vakar popiet buvau Marijampolėje. Moderavau EK atstovybės inicijuojamą diskusiją: užimtumas, verslumas, investicijos. Daugiausia dalyvavo vietos politikai, bendruomenės lyderiai, žiniasklaida. Iš vilniečių - Investuotojų forumo vadovė Rūta Skyrienė, LRI prezidentas Žilvinas Šilėnas, Swedbanko atstovė Odeta Bložienė, Giedrius Sudikas iš EK atstovybės, VRM regioninės politikos atstovas ir kt. Pasidalinsiu keletu ryškesnių įspūdžių pirmiausia dėkodamas už svetingumą, įdomią ir aktualią diskusiją. 

Šalies vvriausybės nuolat pabrėžia, kad vienas iš svarbiausių uždavinių sprendžiant užimtumo ir ekonominio augimo problemas yra užsienio investicijos, kapitalo pritraukimas. Diskusijos metu Marijampolės regiono plėtros komiteto pirmininkas Algis Žvaliauskas Investuotojų forumo vykdančiajai direktorei Rūtai Skyrienei tiesiai ir atvirai tėškė požiūrį į užsienio investicijas: "neverskite mūsų būti užsieniečių vergais". Į ką Rūta Skyrienė  emocingai atkirto: Algi nekalbėk kaip liumpenas:) Įtariu, kad toks realus požiūris į užsienio investicijas ne vien Marijampolėje.

Beje, anot A.Šemetos, Lietuvoje apie 77 proc. užsienio investicijų ateina iš ES. Didžiausias rodiklis ES. Gal ir šių investicijų mums nereikia:) Kalbėjom apie tai, jog didžioji dalis ES lėšų Marijampolėje skiriama infrastruktūros tvarkymui, parkams, pastatams.

Man patiko Žilvino Šilėno mintis, jog žmonės emigruoja ne dėl to, kad ten gražesni pastatai, ar sutvarkytas apšvietimas ir infrastruktūra, emigruojama iš esmės dėl aukštesnių atlyginimų. Kalbą užvedus apie darbo užmokestį Marijampolėje ir tai kad bruto yra mažesnis už vidurkį, VRM atstovui užsiminus apie tai, kad mieste stokojama aukštesnės kvalifikacijos darbo vietų ir darbuotojų, vietos politikas replikavo maždaug taip: "neįžeidinėkite mūsų".  

Jau nekalbu apie šešėlį, mašinų turgų ir pilnus Marijampolės garažus "bedarbių" remontuojančių automobilius. Dominuojantis požiūris, kad šešėlis yra ne socialinė problema, o gal net jos sprendimas:) mano klausimas, kad turbūt nėra realios bedarbystės Marijampolėje, skambėjo retoriškai.

 Įdomi detalė, iš dvylikos miesto mero V.Brazio visuomeninių patarėjų, didžioji dauguma vietos įmonių vadovai. Jiems dabar reikia Lez'o ir aišku daugiau ES pinigų. Kaip supratau Lez'o daugiausia vietos įmonėms, ne užsienio pritraukti ir sukurti čia dar geresnę mokestinę aplinką. Iš 7 įmonių besidominčių Lez'u 6 vietinės.

Patiko tai, jog miesto vystymąsi dauguma diskusijos dalyvių sieja su gamyba. Įtakingos įmonės vadovas sakė, jog reikia stiprinti stipriąsias veiklas mieste ir taip provokuoti didesnį augimą. Buvo nemažai konstruktyvių pasiūlymų. Meras Vidmantas Brazys, į klausimą kaip atrodys Marijampolė po 10 metų atsakė maždaug taip: "nežinom kiek pinigų gausim....". Labiausiai man patikęs vietos politiko palinkėjimas savo kolegoms: "šiuo metu mes visi turime prisiminti savo klasiokus, kursiokus dirbančius aukštuose kabinetuose Vilniuje ir eiti prašyti didesnių biudžeto pinigų Marijampolei". Už viską labiausiai šioje diskusijoje patiko suvalkiečių atvirumas ir nuoširdumas. To iš jų tikrai neatimsi. Patiko, kad Marijampolėje diskutuojama, ginčijamasi, blogiausia situacija, kai mieste nevyksta vieša, gyva diskusija, o tokių vietų tikrai yra ne viena.

comments

Nuomonė apie dienoraštį

Kai visokie realybės šou rodo ne tik tą šou, bet ir šou apie šou rengimą, tai galima tik juoktis iš jų tokios realybės. Nėra jos ten ir tiek. Bet kai žurnalistai, kuriais mes pasitikime, realiai pasakoja ne tik apie laidos rengimo užkulisius, bet ir pasirengimo jai etapus, susitikimus, vakarienes, pokalbius ir vertinimus, man jau dabar aišku, kad tokio skaidrumo ir atvirumo Lietuvos žurnalistikoje dar nebuvo. 

Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius

Pilnas straipsnis: Skaidri, atvira ir interaktyvi – tokia galėtų būti visa Lietuvos žurnalistika »

 

Skaitytojų komentarai:

Regina: "Žurnalistai eidami tuo skaidrumo ir atvirumo keliu toli nenueisite, todėl kad išpliurpiat valdžios paslaptis ir tampate nepatikimais. Dėl to negausite užsakomųjų laidų ar straipsnių...ką valgysite??? Ot baigsis tuoj jūsų bravūra...".

Beata: "Politikai nekalbėdami su savo žmonėmis kuriasi sau priešus. O tai - strateginė klaida.".