1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Rykliai neturi draugų

Pirmadienio ryto laidoje, matyt nujausdamas kaip gali vystytis situacija su vežėjais prisiminiau Genadijų Oniščenka, vyriausiąjį Rusijos veterinarijos daktarą, mano draugų rusų vadinamą "strateginiu Rusijos ginklu". Šis kadras neretai "užsiundomas" kai reikia ką nors negero rasti moldaviškame ar gruziniškame vyne ar net indiškoj arbatoj. Jau seniai kai išgirstu pranešimuose jo pavardę nevalingai nusišypsau. Jau Gazpromo vadovo A.Milerio veidas einant į vyriausybę sakė "gero nelauk". Net Rusijos apžvalgininkai neabejoja, kad naujo ekonominio spaudimo prieš Lietuvą tikroji priežastis - dujos.

 

Tai, kad Rusija paskutiniu metu net prieš savo geriausią draugą kaimyną su ūsais panaudojo "strateginį ginklą" mums rodo, kad rykliams draugų nėra. Mane tik stebina, kad „hardlaineriams“ Kremliuje visiškai nė motais viešoji nuomonė šalyse kaimynėse imantis tokių grubių ir necivilizuotų keršto akcijų. Antirusiškų nuomonių pakilimas net artimąjame užsienyje garantuotas. Kuo tavo kaimynas elgiasi mažiau civilizuotai tuo mažiau su juo norisi turėti reikalų.

Net pakankamai liberalus politikas ir diplomatas Vladimiras Lukinas mėgo kartoti: "kalbėti reikia ramiai, bet pageidautina turėti didelę lazdą". Matyt tos didelės lazdos kai kam vis dar labai reikia. Tik man atrodo, kad tas, kuris ją paima ne iki galo supranta, kad lazda visada turi du galus.

 

comments

Nuomonė apie dienoraštį

Kai visokie realybės šou rodo ne tik tą šou, bet ir šou apie šou rengimą, tai galima tik juoktis iš jų tokios realybės. Nėra jos ten ir tiek. Bet kai žurnalistai, kuriais mes pasitikime, realiai pasakoja ne tik apie laidos rengimo užkulisius, bet ir pasirengimo jai etapus, susitikimus, vakarienes, pokalbius ir vertinimus, man jau dabar aišku, kad tokio skaidrumo ir atvirumo Lietuvos žurnalistikoje dar nebuvo. 

Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius

Pilnas straipsnis: Skaidri, atvira ir interaktyvi – tokia galėtų būti visa Lietuvos žurnalistika »

 

Skaitytojų komentarai:

Regina: "Žurnalistai eidami tuo skaidrumo ir atvirumo keliu toli nenueisite, todėl kad išpliurpiat valdžios paslaptis ir tampate nepatikimais. Dėl to negausite užsakomųjų laidų ar straipsnių...ką valgysite??? Ot baigsis tuoj jūsų bravūra...".

Beata: "Politikai nekalbėdami su savo žmonėmis kuriasi sau priešus. O tai - strateginė klaida.".