1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Ko verti policininkai - kritikos ar užuojautos?

Šįvakar beveik valandą telefonu kalbėjausi su Utenos policijos komisaru Linu Pernavu. Linas įkvepiantis, su stipriu šeimininko ir atsakomybės už bendruomenę jausmu. Kalbėjomės apie pasitikėjimą, bendravimą su visuomene, komisarų rotaciją, dalinausi savo nuomone dėl tiesioginio policijos komisarų rinkimo. Linas sugebėjo pakelti vietos gyventojų pasitikėjimą policija nuo 50 iki 80 proc. Per gan neilgą laiką. "Kaip pakelti policininko profesijos patrauklumą?"- tiesiai klausiu jo.

Ir jis pradeda man pasakoti sunkiai suvokiamus dalykus. Apie savo bendradarbį policininką, atsidavusį darbui ir šeimai, auginantį tris vaikus. „Jis dirba 20 metų policijoje, puikiai dirba. O jo trys vaikai gauna nemokamą maitinimą mokykloje. Jo pajamos apie 2000 lt. Kas tai yra 5 asmenų šeimai aiškinti nereikia. Tas policininkas eidamas į mokyklas pasakoja apie policijos darbą, profesijos reikalingumą ir patrauklumą, o jo vaikai toje pačioje mokykloje stovi eilėje prie nemokamo maitinimo“, sako policijos viršininkas. „Man gėda nuolat pasirašinėt kompensacijas už šildymą policijos pareigūnams“ - atvirauja jis.

Prisipažinsiu neturiu ką jam atsakyti, nes man irgi gėda. Jei valstybė negali nupirkti pareigūno, jį nupirks kiti. Ar mes galim padaryti patrauklią profesiją ir reikalauti gero darbo, jeigu pareigūnai išdirbę 20 metų eina prašyti pašalpų savo vaikams nemokamo maitinimo ir šeimoms kompensacijų už šildymą?

comments

Nuomonė apie dienoraštį

Kai visokie realybės šou rodo ne tik tą šou, bet ir šou apie šou rengimą, tai galima tik juoktis iš jų tokios realybės. Nėra jos ten ir tiek. Bet kai žurnalistai, kuriais mes pasitikime, realiai pasakoja ne tik apie laidos rengimo užkulisius, bet ir pasirengimo jai etapus, susitikimus, vakarienes, pokalbius ir vertinimus, man jau dabar aišku, kad tokio skaidrumo ir atvirumo Lietuvos žurnalistikoje dar nebuvo. 

Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius

Pilnas straipsnis: Skaidri, atvira ir interaktyvi – tokia galėtų būti visa Lietuvos žurnalistika »

 

Skaitytojų komentarai:

Regina: "Žurnalistai eidami tuo skaidrumo ir atvirumo keliu toli nenueisite, todėl kad išpliurpiat valdžios paslaptis ir tampate nepatikimais. Dėl to negausite užsakomųjų laidų ar straipsnių...ką valgysite??? Ot baigsis tuoj jūsų bravūra...".

Beata: "Politikai nekalbėdami su savo žmonėmis kuriasi sau priešus. O tai - strateginė klaida.".