Gėda
- Informacija
- Parašyta Ketvirtadienis, 2013 rugpjūčio 22 17:35
- Autorius Aurimas Perednis
- Peržiūros: 9110
Nobelio taikos premijos laureatas, pasaulinio garso nesmurtinio pasipriešinimo ir dialogo lyderis Dalai Lama, nebus Lietuvos Seimo vadovų pasveikintas net Seimo koridoriuje. Kaip sako šiuo apsilankymu besirūpinantys buvo net noras apskritai "išgrūsti" jo šventenybės susitikimą iš Tautos atstovybės rūmų. Nobelio taikos premija, šimtų universitetų garbės daktaras, šie okupuoto Tibeto dvasinio lyderio titulai nepadarė jokio įspūdžio nepriklausomos Lietuvos Seimo vadovams.
Skaičiau šįryt atostogaudamas Palangoje Lietuvos rytą ir prisipažinsiu buvo gėda http://www.lrytas.lt/lietuvos-diena/aktualijos/politikai-stengiasi-kad-dalai-lamos-vizitas-nekristu-i-akis.htm
Sunku patikėti, kad Tautos išrinktieji gali parodyti tokią "pagarbą" šiam pasaulio šviesuoliui. Jį priima Barakas Obama, Filipe Calderonas, princas Čarlzas net Tomas Henrikas Ilvesas priima, kasmet dešimtys ministrų, premjerų ir net prezidentų. Prieš porą mėnesių Berne Dalai Lamą priėmė Šveicarijos Parlamento pirmininkas.
O dar kažkas sakė, kad Lietuva drąsi šalis. Ji juk negali gadinti santykių su didžiąja Kinija dėl kažkio Dalai Lamos. Sako net URM parengęs rekomendacijas, kaip elgtis politikams tokių vizitų metu. Kyla klausimas ko gi vertas tuomet laisvas Seimo nario mandatas, jog reikia rekomendacijų net bendraujant su Nobelio laureatais. Tiesa, daugelio šalių lyderiai vengdami oficialios Kinijos demaršų okupuoto Tibeto dvasinį lyderį (ne politinį) priima be didelio oficialumo. Mūsiškių baimės akys dar didesnės, mūsų Seimo vadovai bijo net paduoti ranką šiam Nobelio premijos laureatui savo šalyje, savo namuose.
Kalbėjau su tais, kurie rūpinasi Dalai Lamos vizitu. Labiausiai už viską jie bijo gėdos jausmo. Suprantu, Kinija didelė šalis ir daug pigių prekių mums atveža. Tačiau sunku patikėti, kad taip greitai pamiršome, kad dar visai neseniai patys buvom okupuoti. Laisvę iškovojome bet tarno ir vergo mentaliteto dar atrodo neišvijome. Deja.
Nuomonė apie dienoraštį
Kai visokie realybės šou rodo ne tik tą šou, bet ir šou apie šou rengimą, tai galima tik juoktis iš jų tokios realybės. Nėra jos ten ir tiek. Bet kai žurnalistai, kuriais mes pasitikime, realiai pasakoja ne tik apie laidos rengimo užkulisius, bet ir pasirengimo jai etapus, susitikimus, vakarienes, pokalbius ir vertinimus, man jau dabar aišku, kad tokio skaidrumo ir atvirumo Lietuvos žurnalistikoje dar nebuvo.
Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius
Pilnas straipsnis: Skaidri, atvira ir interaktyvi – tokia galėtų būti visa Lietuvos žurnalistika »
Skaitytojų komentarai:
Regina: "Žurnalistai eidami tuo skaidrumo ir atvirumo keliu toli nenueisite, todėl kad išpliurpiat valdžios paslaptis ir tampate nepatikimais. Dėl to negausite užsakomųjų laidų ar straipsnių...ką valgysite??? Ot baigsis tuoj jūsų bravūra...".
Beata: "Politikai nekalbėdami su savo žmonėmis kuriasi sau priešus. O tai - strateginė klaida.".