1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Birutė Vėsaitė interesų spąstuose?

Kai tu esi "juodam" sąraše taip elgtis mažų mažiausia neįžvalgu. Kalbu apie ūkio ministrės Birutės Vėsaitės skrydį su „Arvi“ vadovais į Kazakstaną. Dėl to šįkart teigiamai žiūriu į kritiką ministrei, kurios ji pradeda gauti net iš savų. LSDP ir Seimo vicepirmininkas Algirdas Sysas pareiškė: "tai ministrės klaida". Jis įtaria, kad ministrę pakišo politinės įžvalgos stokoję patarėjai. Ministrė pati aiškina, kad ji sutaupė laiko ir pinigų. Nereikia niekam aiškinti, kad toks skrydis yra patogesnis. Prezidentė šįkart sureagavo stipriau, pareiškusi, kad tai neskaidru.

Nemanau, kad šįkart situacija pasieks ministrės atsistatydinimą. Juk artėja pirmininkavimas, tai reiškia ministrai gali būti ramūs:) Antra vertus, nesam dar tokios kultūros šalis, kuri keltų savo politikų interesų vadybai pačius aukščiausius reikalavimus. Ūkio ministrė grįžus papasakos kiek ji sutaupė mūsų pinigų ir kaip padėjo verslui užkariauti eksporto rinkas, kiek darbo vietų dėl to susikurs ir pan.

Tačiau kodėl ministrė gavo išskirtinę prabangą?

Civilinės aviacijos ekspertai agentūrai BNS patvirtino, kad tokio lėktuvo skrydžio kaina yra apie 100.000 lt. Ūkio ministerija nurodė, kad bendrovės "Arvi" užsakytu verslo klasės lėktuvu skrido ministrė ir dvi jos patarėjos. Visų trijų bendra skrydžio kaina pirmyn ir atgal siekė 8100 litų, arba 2700 litų vienam asmeniui. Man nesueina galai.  Ar tai reiškia, kad verslininkai mokės 5 kart brangiau už tokius pat lėktuvo bilietus? Tuomet tai panašu į dovaną ministrei. Psichologai sako, jog dovanos yra vienas stipriausių psichologinio poveikio būdų. Dovaną imdamas tu įsipareigoji. Tikiuosi bus viešai paaiškinta, kaip gaunama tokia nuolaida ir išskirtinė prabanga? Buvusio VTEK nario Ryčio Juozapavičiaus nuomone, jei politikas gauna tokią nuolaidą/dovaną jis tampa šališkas įmonės atžvilgiu ir turi ateityje nusišalinti nuo visų sprendimų, kurie susiję su šia įmone.

Užuot gavus progą pabendrauti su 30  įmonių žmonių/vadovų, kurie skrenda į Kazakstaną per Kijevą ministrė pasirinko skristi su keliais konkrečios įmonės vadovais, jų samdytu reisu. Taip tikrai patogiau. Suprantu verslininkus pakvietusius ministrę skrydžiui, jie gauna daug ministro privataus dėmesio. Gal čia atsakymas, kodėl tokia bilietų nuolaida?

Kažkodėl dalindamasis savo įspūdžiais prisiminiau politikę Kazimirą Prunskienę, kuri po ministravimo gyrėsi, kad  verčiasi įmonių suvedinėjimu su svarbiais žmonėmis, kurių kontaktų per politinę karjerą sukaupusi begalę. Ypač rytų valstybėse tai veikia. Girdėjau ją sakant, kaip daug įmonių yra padėjusi savo pažintimis ir vardu. Negirdėjau, kad Lietuvoje tai būtų kam kėlę klausimų, jog eksministrė galimai taip uždirba sau ir partijai. Nenoriu tikėti, kad tokiom kelionėm ministrė Birutė Vėsaitė klotųsi pamatus tokiai savo karjerai. "Kuo aukštesnis pareigūnas, tuo daugiau dėmėsio jis turi skirti interesų konflikto regimybei", - sako Sergejus Muravjovas iš TILS. Net ne pačiam konfliktui, o jo regimybei.


comments

Nuomonė apie dienoraštį

Kai visokie realybės šou rodo ne tik tą šou, bet ir šou apie šou rengimą, tai galima tik juoktis iš jų tokios realybės. Nėra jos ten ir tiek. Bet kai žurnalistai, kuriais mes pasitikime, realiai pasakoja ne tik apie laidos rengimo užkulisius, bet ir pasirengimo jai etapus, susitikimus, vakarienes, pokalbius ir vertinimus, man jau dabar aišku, kad tokio skaidrumo ir atvirumo Lietuvos žurnalistikoje dar nebuvo. 

Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius

Pilnas straipsnis: Skaidri, atvira ir interaktyvi – tokia galėtų būti visa Lietuvos žurnalistika »

 

Skaitytojų komentarai:

Regina: "Žurnalistai eidami tuo skaidrumo ir atvirumo keliu toli nenueisite, todėl kad išpliurpiat valdžios paslaptis ir tampate nepatikimais. Dėl to negausite užsakomųjų laidų ar straipsnių...ką valgysite??? Ot baigsis tuoj jūsų bravūra...".

Beata: "Politikai nekalbėdami su savo žmonėmis kuriasi sau priešus. O tai - strateginė klaida.".