Ar teisėjai neturi tiek laisvių, kiek kiti piliečiai?
- Informacija
- Parašyta Trečiadienis, 2013 gegužės 08 09:31
- Autorius Aurimas Perednis
- Peržiūros: 3070
Palaikau teisėją Audrių Cininą. Manau vakarykštis Teisėjų etikos ir drausmės komisijos sprendimas yra žingsnis teismų sistemos uždarumo, ne didesnio atvirumo link. „Man tai sukėlė negerą jausmą“, - sako man šįryt kolega Dainius Radzevičius, kai su juo kalbuosi apie teisėjų drausmės komisijos pylą Audriui Cininui dėl jo asmeninių minčių bloge: http://www.delfi.lt/archive/print.php?id=61329109
Man patinka žmonės, kurie laužo nusistovėjusius stereotipus. Jie yra tarsi pokyčių pranašai. Jeigu tą darai pirmas visuomet ruošk kailį, nes žinok, kad sistema negailės tau konkorežių. Su kritika ir atmetimu susiduria visi, kurie nori apgyvendinti inovacijas. Ne visiems patinka teisėjo Audriaus Cinino atvirumas. Ypatingai tiems, kurie mano, kad teisėjo profesija yra ypatinga, kurioje vertybė yra uždarumas, atsargumas, lojalumas, subordinacija, iškelianti šiuos žmonės virš visų kitų piliečių. Teisėjas, anot tokių, visada turi kalbėti pranešimais spaudai, protokolais ar nutartimis.
Nemanau, kad teisėjai turi mažiau laisvių nei kiti piliečiai. Jie yra tokie patys mūsų šalies piliečiai. Bloge kritikuojamas Vytautas Juozapaitis kaip Seimo narys, tautos atstovas, viešas asmuo, kuris eidamas į Seimą supranta, kad jis jau nebe privatus asmuo ir tolerancijos kritikai ribos labai stipriai išsiplečia. Deja, dalis viešų asmenų, kurie turi didelį nesaugumo jausmą ir ego gan paranojiškai reaguoja į kritiką. Mano vertinimu ši viešo asmens iniciatyva, buvo gana logiškai Audriaus Cinino sukritikuota, adekvačiai keliami klausimai, o žiupsnelis ironijos tikrai jokių ribų neperžengė.
Tiek LR Konstitucija, tiek EŽT numato, jog draudžiama žmogų persekioti už valdžios kritiką. Aš manau, kad Audrius Cininas nusipelno karjeros, o ne pylos ir kritikos.
Nuomonė apie dienoraštį
Kai visokie realybės šou rodo ne tik tą šou, bet ir šou apie šou rengimą, tai galima tik juoktis iš jų tokios realybės. Nėra jos ten ir tiek. Bet kai žurnalistai, kuriais mes pasitikime, realiai pasakoja ne tik apie laidos rengimo užkulisius, bet ir pasirengimo jai etapus, susitikimus, vakarienes, pokalbius ir vertinimus, man jau dabar aišku, kad tokio skaidrumo ir atvirumo Lietuvos žurnalistikoje dar nebuvo.
Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius
Pilnas straipsnis: Skaidri, atvira ir interaktyvi – tokia galėtų būti visa Lietuvos žurnalistika »
Skaitytojų komentarai:
Regina: "Žurnalistai eidami tuo skaidrumo ir atvirumo keliu toli nenueisite, todėl kad išpliurpiat valdžios paslaptis ir tampate nepatikimais. Dėl to negausite užsakomųjų laidų ar straipsnių...ką valgysite??? Ot baigsis tuoj jūsų bravūra...".
Beata: "Politikai nekalbėdami su savo žmonėmis kuriasi sau priešus. O tai - strateginė klaida.".