Apie viešąjį politikų kalbėjimą: A.Butkevičius daro pažangą?
- Informacija
- Parašyta Trečiadienis, 2013 kovo 06 11:11
- Autorius Aurimas Perednis
- Peržiūros: 3048
Žinomas rusas Leninas kalbėjo apie nuolatinio mokymosi reikalingumą. Kai perskaičiau Lietuvos žiniose Aplinkos ministro V.Mazuronio pasisakymą, kad jis neturi laiko mokymams ir mokymuisi, galvojau kad ministras nenorėjo taip pasakyti. Susitikęs paklausiau, ar jūs rimtai? Sako taip, nes neturiu laiko. Spėkite, kiek nuostabus oratorius Steve Jobs renkdavosi savo penkių minučių pasisakymui....200 valandų, tiek žinomas verslininkas negailėjo tam savo brangaus laiko ir investicijų.
Kadangi mano darbas ir hobis studijuoti politikų kalbas ne tik jų turinį bet ir dizainą, tai šį kartą nusprendžiau parašyti trumpai apie tai. Juoba, kad šiandien teko ryte kalbėtis su Soc. apsaugos ministre A.Pabedinskiene radijuje, klausyti ką tik gyvai premjero A.Butkevičiaus, LPK prezidento R.Dargio kalbų tarptautinėje konferencijoje.
Nežinau kas dirba ir atsako už premjero populiarumą ir viešą kalbėjimą, bet manau jis daro pažangą. Dizaino prasme, premjeras pradėjo kalbėti mažiau suveltai, aiškiau ir konkrečiau (turbūt kažkas papasakojo jam apie Amerikos psichologų asociacijos tyrimus, kad klausytojų dėmesio koncentracija yra 20-30 sek:) Viešose kalbose daugiau laisvės ir improvizacijos, mažiau susikaustymo. Įvedama atvirų ir kertinius kalbos momentus pabrėžiančių gestų, kalba geranoriška, nuoširdi, skatinanti įsitraukimą. Akių kontaktas visuomet buvo pakeltas į auditoriją ir akys vaikščiojo susirasdamos dalyvių akis. Tai gerai. Pagrindinis trūkumas, nėra aiškau "mesadžio". Klausydamas galvojau, kad girdžiu vyriausybės šimto dienų veiklos progamą. Apie renovaciją, teritorijų planavimą, eurą, projektus, kažkokios esminės minties, "smilgos" ant kurios premjeras būtų "užmovęs" visus šiuos dalykus nebuvo. Taip ir likau iki galo nesupratęs, ką esminio norėta pasakyti šia kalba.
LPK vadovas Robertas Dargis kalbėjo užtikrintai, laisvai ir turėjo aiškią mintį, kurią norėjo ištransliuoti auditorijai. "Būkim alkani ir eikime į alkanas ekonomikas", - sakė Dargis. Parinkti keli geri pavyzdžiai, ne per daug bet įtikinamų skaičių, keletas neapkrautų diagramų slaiduose.
Žodžiu, verslas kaip ir turi rodo viešam sektoriui pavyzdį:-)
Bendras patarimas konferencijų organizatoriams, vengti monologų ir ilgesnių kaip 10 min pasisakymų, per vieną iš jų parašiau šį blogo įrašą:-) Psichologai sako, jog įtraukiant auditoriją pranešimo įsimenamumas padidėja net iki 70 proc.
Su pavydu žiūriu į Amerikos politikus, kurie turi stiprius viešo kalbėjimo įgūdžius ir labai rimtai vertina bendravimą su visuomene ir daug į tai investuoja. Žinau, kad tai yra išmokstami ir išugdomi dalykai. Pas mus deja dar susidaro įspūdis, kad užkulisiniais žaidimais politikoje dar tikimasi pasiekti daug daugiau nei viešumu ir puikiu kalbėjimu.
Nuomonė apie dienoraštį
Kai visokie realybės šou rodo ne tik tą šou, bet ir šou apie šou rengimą, tai galima tik juoktis iš jų tokios realybės. Nėra jos ten ir tiek. Bet kai žurnalistai, kuriais mes pasitikime, realiai pasakoja ne tik apie laidos rengimo užkulisius, bet ir pasirengimo jai etapus, susitikimus, vakarienes, pokalbius ir vertinimus, man jau dabar aišku, kad tokio skaidrumo ir atvirumo Lietuvos žurnalistikoje dar nebuvo.
Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius
Pilnas straipsnis: Skaidri, atvira ir interaktyvi – tokia galėtų būti visa Lietuvos žurnalistika »
Skaitytojų komentarai:
Regina: "Žurnalistai eidami tuo skaidrumo ir atvirumo keliu toli nenueisite, todėl kad išpliurpiat valdžios paslaptis ir tampate nepatikimais. Dėl to negausite užsakomųjų laidų ar straipsnių...ką valgysite??? Ot baigsis tuoj jūsų bravūra...".
Beata: "Politikai nekalbėdami su savo žmonėmis kuriasi sau priešus. O tai - strateginė klaida.".