1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kitokia lyderystė

"Žaviuosi Jumis, nes važinėjate autobusu sėdėdamas ant galinės sėdynės, tartum būtumėt vienas iš mūsų", taip vienas mūrininkas per susitikimą skurdžiajame Buenos Aires rajone atsiliepė apie tuometinį kardinolą J.M.Bergoglio, šiemet tapusį Romos Popiežiumi.

Žurnalo „Time“ Metų žmogumi išrinktas žmonių Popiežius Pranciškus pasirinko kitokio tipo lyderystę. Jis nesiekia būti viršesnis už kitus, demonstruoti valdžios ar galios. Jis nesiekia nurodinėti kaip reikia gyventi ir galvoti, rodydamas pagarbą atviriems ateistams. "Kas aš toks, kad juos teisčiau", paklaustas apie požiūrį į homoseksualus kukliai atsakė Pranciškus.

Nusimetęs Popiežiaus sutaną, patyliukais eina naktimis lankyti benamių, plauna kaliniams kojas, iškelia atstumtuosius, kas nesiderina su paplitusia pasaulietinės valdžios ir galios samprata.

"Drovus, kuklus, nedaugžodžiaujantis, nesireklamuojantis. Jis nėra tobulas oratorius, kokių matome kasdien per tv. Dalyvaudamas visuomenės renginiuose jis nesiplaikstydavo kardinoliškais apdarais, o vilkėdavo tamsų kostiumą“, taip apie jį atsiliepia kartu dirbę dvasininkai. Visiškai nenustebau, kai šiandien perskaičiau 2013 m įvykius, rodančius, kaip nuosekliai Pranciškus renkasi tokio tipo, tarnaujančią lyderystę http://distractify.com/people/reasons-why-pope-francis-is-the-person-of-the-year/Skaitydamas šįryt linką, kuriuo FB pasidalijo kolega Liutauras Ulevičius prisiminiau vieną šiuolaikinės tarnaujančios lyderystės judėjimo pradininkų Robertą  Grinlyfą, kuris tvirtina, jog vienintelis pagarbos ir atsidavimo vertas autoritetas greitai bus tas, kuriuo  žmonės laisvai seks matydami jo pasiryžimą aukotis dėl kitų. Ateityje, įsigalėjus šiam principui gyvybingos institucijos bus tik tos, kurioms vadovaus tie, tarnaujantieji.

Nežinau kaip Jums bet man tokia Pranciškaus lyderystė veža. Ji nepalyginamai skiriasi nuo tos, kurią kasdien girdime ir matome sklidančią žydruose ekranuose, internete ar radijo bangomis.

comments

Nuomonė apie dienoraštį

Kai visokie realybės šou rodo ne tik tą šou, bet ir šou apie šou rengimą, tai galima tik juoktis iš jų tokios realybės. Nėra jos ten ir tiek. Bet kai žurnalistai, kuriais mes pasitikime, realiai pasakoja ne tik apie laidos rengimo užkulisius, bet ir pasirengimo jai etapus, susitikimus, vakarienes, pokalbius ir vertinimus, man jau dabar aišku, kad tokio skaidrumo ir atvirumo Lietuvos žurnalistikoje dar nebuvo. 

Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius

Pilnas straipsnis: Skaidri, atvira ir interaktyvi – tokia galėtų būti visa Lietuvos žurnalistika »

 

Skaitytojų komentarai:

Regina: "Žurnalistai eidami tuo skaidrumo ir atvirumo keliu toli nenueisite, todėl kad išpliurpiat valdžios paslaptis ir tampate nepatikimais. Dėl to negausite užsakomųjų laidų ar straipsnių...ką valgysite??? Ot baigsis tuoj jūsų bravūra...".

Beata: "Politikai nekalbėdami su savo žmonėmis kuriasi sau priešus. O tai - strateginė klaida.".