1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Ką Ilja Laursas galvoja apie privatumą internete?

Ilja vienas draugiškiausių ir interaktyviausių mano kalbinamų verslininkų. Jam visiškai svetima neretai turtuoliams būdinga arogancija ir išpuikimas. Kelia telefono ragelį net būdamas Davose, o į el. laiškus kartais atsako per laidos reklamines pertraukas. Prieš laidą guodėsi, kad per vaikščiojimą į laidas turi dirbti naktimis ir nebelieka pakankamai laiko sportuoti:) Ilja sakė, jog sportui vidutiniškai skiria apie 1.5 val per dieną. Kalbėjomės apie jo naują knygą, verslininkų mentalitetą, sekimo skandalą JAV.

Prisipažinsiu, man šiek tiek pradėjo nepatikti verslininkų fetišizavimas, vos ne per prievartą visiems peršama mintis, kad būti verslininku „jėga“. Manau, kad  ne visi gimę būti verslininkais, t.y. ne visiems asmenybės tipams tai tinka ir per prievartą to kišti nereikia, nes gali baigtis asmenininiais nusivylimais. Ar turime verslininkui reikalingų savybių galime kiekvienas nesunkiai „prasiskambinti“ - sakė laidoje  Ilja.

Kalbant apie verslininkų įvaizdį ir jų tapatinimą su sukčiais, man regis labiausiai tai priklauso nuo darbų, o ne kalbų. Kaip rašo Biblija žmogų pažinsi iš jo darbų. Kol bus verslininkų, kurie patys važinėdami naujausiais „Porsche“ mokės darbuotojams minimumus jokios kalbos ar knygos visuomeninio požiūrio į juos nepakeis. http://m.delfi.lt/verslas/article.php?id=61410341

Nėra daug verslininkų su kuriais galima pasikalbėti konceptualiai, kurie stebi, analizuoja ir domisi visuomene daug plačiau nei jų verslas. Todėl kalbėjomės apie augančią atvirumo kultūrą, egoizmo ir altruizmo santykį, motyvacijos svarbą, galiausiai apie naują skandalą JAV susijusį su privačių duomenų rinkimu. Ilja pradėti verslą stūmė noras užsidirbti pragyvenimui atvykus studijuoti į Vilnių. Man visada įdomu pagauti tuos žmogaus motyvacijos lūžius, nes manau, jog versle svarbiausia ne tiek žinios ar sugebėjimai, o esminis variklis yra motyvacija.

Ilja Laursas apie altruizmo ir egoizmo santykį ir abiejų reikalingumą:



Kalbėjomės apie augančią atvirumo kultūrą ir tam tikrą visuomenės pasimetimą, nežinojimą ar netgi baimę kaip su tais instrumentais elgtis. Ilja mano, kad turi praeiti 10- 20 metų, kad išmoktumėm naujai gyventi ir suvoktumėm įvykusius pasikeitimus. Jo cituoti laidoje tyrimai atskleidžia, kad dėl Facebook'o Amerikoje šiandien išsiskiria apie 25 proc. šeimų. Vienas kolega taikliai pajuokavo, parodyk man savo FB sieną, pasakysiu kas esi. Prieš savaitę  kalbėdamasis su Viviana Reding Europos Komisijos viceprezidente jos paklausiau ar turi FB profilį.  "No" - atsakė ji tiesiai. Jos požiūriu labiau kontroliuoti galima Twiterį, kurį ji ir naudoja.

Ilja Laursas apie privačių duomenų sekimo skandalą JAV:



Kam įdomu visas pokalbis su GetJar įkūrėju Ilja Laursu įsijunkite pirmadienį ryte 8.05 val. Žinių radiją.

comments

Nuomonė apie dienoraštį

Kai visokie realybės šou rodo ne tik tą šou, bet ir šou apie šou rengimą, tai galima tik juoktis iš jų tokios realybės. Nėra jos ten ir tiek. Bet kai žurnalistai, kuriais mes pasitikime, realiai pasakoja ne tik apie laidos rengimo užkulisius, bet ir pasirengimo jai etapus, susitikimus, vakarienes, pokalbius ir vertinimus, man jau dabar aišku, kad tokio skaidrumo ir atvirumo Lietuvos žurnalistikoje dar nebuvo. 

Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius

Pilnas straipsnis: Skaidri, atvira ir interaktyvi – tokia galėtų būti visa Lietuvos žurnalistika »

 

Skaitytojų komentarai:

Regina: "Žurnalistai eidami tuo skaidrumo ir atvirumo keliu toli nenueisite, todėl kad išpliurpiat valdžios paslaptis ir tampate nepatikimais. Dėl to negausite užsakomųjų laidų ar straipsnių...ką valgysite??? Ot baigsis tuoj jūsų bravūra...".

Beata: "Politikai nekalbėdami su savo žmonėmis kuriasi sau priešus. O tai - strateginė klaida.".