Tik vykdytojas?

  • Spausdinti

Vakar ryto radijo laidoje aptariant aktualijas su politikos apžvalgininkais diskutavome apie būsimą ūkio ministrą Evaldą Gustą. Jį kol kas pažįstu tik iš nuotraukų ir kelių lakoniškų apibūdinimų žiniasklaidoje, vargu ar tai pakanka tvirtesnei nuomonei susidaryti. Tačiau tiek laidoje dalyvavęs vz. lt žurnalistas Stasys Gudavičius, tiek Eduardas Eigirdas kalbėjo, jog greičiausiai tai bus tik "vykdytojas". Susidariau įspūdį, kad E.Gustas gali būti visiška Vėsaitės priešingybė, kuri buvo savarankiškesnė politikos formavimo požiūriu, neskaitant jos padarytų klaidų. "Vykdytojams" dažniausiai būdingos savybės - atsargumas, paklusnumas autoritetui, neiniciatyvumas, drąsos stoka ir pan. Biurokratija juk visuose kraštuose dažniausiai veikia taip, kad išvengtų rizikos.

Delfi šiandien apibūdina kandidatą į ūkio ministrus kaip stiprų administratorių, puikiai išmanantį biurokratijos užkulisius, tačiau ne itin mėgstantį viešumo http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/naujasis-ukio-ministras-pilkasis-kardinolas-nr-2.d?id=61542188%20%20 Jeigu tai būtų tiesa, su tokiu požiūriu į viešumą bet koks kandidatas į ministrus jau netinkamas. Jei demokratinės šalies ministras apibūdinamas kaip nemėgstantis kalbėti, tai jau gali būti rimtas jo trūkumas.

Ministro darbas yra aktyvus politikos formavimas. Jeigu naujasis ministras bus „tik vykdytojas“  kyla klausimas, tai kas formuos politiką? Premjeras, socdemų įtakos grupės, prezidentė, kur bus realiai priimami sprendimai? Vėsaitė šiuo atžvilgiu gal net buvo aiškesnė.

 

comments