1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kodėl teisės studentai nenori tapti teisėjais?

Šiandien ryte dalyvavau teisėjų atrankos ir veiklos vertinimo komisijų bendrame susitikime. Daug konstruktyvių idėjų aptarė komisijų nariai, kaip pagerinti abiejų komisijų bendradarbiavimą ir padaryti efektyvesne teisėjų atranką ir jų veiklos vertinimą. Susitikimo pabaigoje paprašiau atkreipti dėmesį ne tik į teisėjų darbo vertinimo kokybę ir efektyvumą. Norėjau, kad komisijų, kurios atsakingos už teisėjų korpuso formavimą nariai, pagalvotų dar apie vieną problemą, kuri bent man neduoda ramybės jau kuris laikas. Vakar popietę praleidau VU moderuodamas teisininkų draugijos diskusiją apie sukčiavimą ir būdus nuo jo apsisaugoti. Po renginio studentai pakvietė svečius kavos puodeliui. Gurkšnodamas kavą paklausiau jų  ką planuoja veikti po studijų. Jei gerai įsidėmėjau, nė vienas jų nepasakė, kad norėtų dirbti teisėju. Dėl didžiulio krūvio, neproporcingų atsakomybei atlyginimų, klaidos pasekmių ir t.t. 

Todėl pasiūliau susirūpinti ne tik teisėjų  veiklos vertinimo kokybe, bet ir tai, kaip pakelti teisėjo profesijos patrauklumą. Manau tai didelė problema, kuria visiems  reikia rimtai susirūpinti. Kodėl jauni, perspektyvūs, profesionalūs teisininkai nenori tapti teisėjais. Pritariu Sigitai Rudėnaitei, kuri mano, kad šiandien trūksta teigiamo teisėjo darbų pastebėjimo ir įvertinimo. Pakviečiau NTA surengti diskusiją apie teisėjo profesiją, jos patrauklumą. Viešas diskursas neturi būti persmelktas tik neigiamų pavyzdžių, jų ir taip per akis. Tikrai žinau, kad sistemoje yra puikių, darbščių ir profesijai atsidavusių teisėjų ir netikiu desperacijos apimtu Viktoru Uspaskichiu gėdinančiu mus lietuvius ir šaukiančiu, kad teisingumas priklauso nuo politinio lojalumo.

comments

Nuomonė apie dienoraštį

Kai visokie realybės šou rodo ne tik tą šou, bet ir šou apie šou rengimą, tai galima tik juoktis iš jų tokios realybės. Nėra jos ten ir tiek. Bet kai žurnalistai, kuriais mes pasitikime, realiai pasakoja ne tik apie laidos rengimo užkulisius, bet ir pasirengimo jai etapus, susitikimus, vakarienes, pokalbius ir vertinimus, man jau dabar aišku, kad tokio skaidrumo ir atvirumo Lietuvos žurnalistikoje dar nebuvo. 

Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius

Pilnas straipsnis: Skaidri, atvira ir interaktyvi – tokia galėtų būti visa Lietuvos žurnalistika »

 

Skaitytojų komentarai:

Regina: "Žurnalistai eidami tuo skaidrumo ir atvirumo keliu toli nenueisite, todėl kad išpliurpiat valdžios paslaptis ir tampate nepatikimais. Dėl to negausite užsakomųjų laidų ar straipsnių...ką valgysite??? Ot baigsis tuoj jūsų bravūra...".

Beata: "Politikai nekalbėdami su savo žmonėmis kuriasi sau priešus. O tai - strateginė klaida.".