1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kodėl teisėjai mėgsta medžioti?

Šiandien atrinkinėjom pretendentus į Kauno apygardos teismą. Smagu, kad iš maždaug 15 pretendentų buvo ne vienas ir ne du akivaizdžiai stiprūs kandidatai, kurie ruošiasi vertinti kolegų darbą. Nemažai laiko skyrėme STATISTIKAI arba statistinių teisėjo darbo rodiklių vertinimui. Ačiū tiems teisėjams, kurie parašė man meilu prašydami atkreipti dėmesį į statistiką ir netikėti ja aklai. Nors jie ir nepakeitė mano nuomonės dėl rodiklių vertinimo bet ją tikrai gerokai koregavo. Vienas teisėjas taikliai parašė: „dirbti reikia žmonėms, ne statistikai“. Sutinku:)

Yra daug požiūrių į statistiką. Man labiausiai patinka žinomo Lietuvos statistiko Vlado Trukšino pateiktas. Vladas mane sykį perspėjo labai įtariai žiūrėti į statistiką, sakė reikia į ją žiūrėti kaip į klastingą moterį. Juk, sutikite, kad pats žodis ,,statistika“ kalbine prasme yra moteriškos giminės. Todėl ir ji, Statistika, elgiasi taip, kaip ir dera elgtis tik moterims: ne visada ir ne visiems bei viską rodo:)) Bet jei su ja elgiamasi maloniai ir delikačiai- tai tokių dalykėlių parodo, kad tik olllialliia...Bet jei su ja elgiamas nemandagiai ar neįžvalgiai, tai ji keršija už taip žiauriai ir taip, kaip tą tik moterys tesugeba:) Vertinu Vladą už jo gerą humoro jausmą.

Grįštant prie šios dienos atrankos komisijos posėdžio komisijoje sutarėme, kad teisėjų statistinės bylų nagrinėjimo informacijos naudojimo profesionalumas yra labai svarbus. Jeigu nemoki statistikoje įžvelgti esmės, ji gali nesunkiai paklaidinti. Komisijoje net sutarėme diskutuoti ar net siūlyti keisti kriterijų, kuris remiasi statistika, jame labai aukštas balas skiriamas statistiniams teisėjo darbo rezultatams (girdėjosi komisijos nuomonių, kad jis neadekvačiai per aukštas dabar net iki 40 balų, kai pvz teisėjo kvalfikacijos kėlimas maximum 5 balai). Itin atidžiai žiūrėjome ir aiškinomės pakeistų sprendimų priežastis ir motyvus. Yra tikrai objektyvių situacijų kai bylos stovi ne dėl teisėjų kaltės ir paskui gadina jiems trukmės ar stabilumo rodiklius. Konkrečius  pasiūlymus matyt parengsime ir paviešinsime platesnei diskusijai.

Mėgstu dalyvaujantiems atrankoje teisėjams užduoti klausimus apie interesų konfliktus, santykius su landžiais advokatais ir dalyvavimą medžioklės būreliuose. Klausinėjau to ir šiandien. Ypač įdomu būna stebėti reakcijas ir kūno kalbą, kuri pasako daugiau nei žodžiai. Ypatingai tuomet, kai net neklausus ką jie ten veikia teisėjai iš karto pradeda aiškintis ir gintis, neva kas gi čia blogo, jie tikrai nebendrauja medžioklėse apie bylas ir pan. Pastebiu, kad ypač mažuose miesteliuose teisėjams be medžioklės atrodo nėra kuo užsiimti. Patiko vieno teisėjo gan aiški mintis, man paklausus ar dalyvauja medžiotojų būreliuose, jis vienareikšmiškai įvertino tai neigiamai. Tai, anot jo, sudaro prielaidas patekti į interesų konflikto riziką. Džiaugiuosi, kad randasi daugiau tokio man artimo supratimo tarp tų, kurie skelbia teisingumą Lietuvos vardu.

comments

Nuomonė apie dienoraštį

Kai visokie realybės šou rodo ne tik tą šou, bet ir šou apie šou rengimą, tai galima tik juoktis iš jų tokios realybės. Nėra jos ten ir tiek. Bet kai žurnalistai, kuriais mes pasitikime, realiai pasakoja ne tik apie laidos rengimo užkulisius, bet ir pasirengimo jai etapus, susitikimus, vakarienes, pokalbius ir vertinimus, man jau dabar aišku, kad tokio skaidrumo ir atvirumo Lietuvos žurnalistikoje dar nebuvo. 

Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius

Pilnas straipsnis: Skaidri, atvira ir interaktyvi – tokia galėtų būti visa Lietuvos žurnalistika »

 

Skaitytojų komentarai:

Regina: "Žurnalistai eidami tuo skaidrumo ir atvirumo keliu toli nenueisite, todėl kad išpliurpiat valdžios paslaptis ir tampate nepatikimais. Dėl to negausite užsakomųjų laidų ar straipsnių...ką valgysite??? Ot baigsis tuoj jūsų bravūra...".

Beata: "Politikai nekalbėdami su savo žmonėmis kuriasi sau priešus. O tai - strateginė klaida.".