Propagandinis kalbėjimas daro žalą pasitikėjimui
- Informacija
- Parašyta Šeštadienis, 2013 kovo 30 07:52
- Autorius Aurimas Perednis
- Peržiūros: 2746
Tuomet kai Estijos Finansų ministras J.Ligis Vilniuje šią savaitę kalbėjo, jog iš narystės euro zonoje beveik vieni pliusai, neigiami tik psichologiniai aspektai, agentūra AFP jau platino pareiškimą apie po narystė euro zonoje dvigubai išaugusią Estijos nacionalinę skolą. Neversiu, kad ko netyčia neiškraipyčiau.
TALLINN, March 28, 2013 (AFP) - Estonia's national debt nearly doubled last year, in part due its involvement in the European Financial Stability Facility (EFSF) created to bailout debt-laden eurozone members like Greece, Statistics Estonia said on Thursday.
The Baltic state which boasts the healthiest public finances in Europe saw its national debt jump to 10.1 percent of gross domestic product (GDP) in 2012 from 6.1 percent the previous year.
Netikiu, kad šito atsakinėdamas į klausimą nežinojo Estijos finansų ministras J.Ligis. Yra toks senas kaip žemė manipuliavimo būdas - nutylėti. Nutylėti, kas tau nenaudinga. Tačiau kaip taisyklė toks propagandinis, vienpusiškas politikų įtikinėjimas, ankščiau ar vėliau atsisuka prieš juos pačius. Manau, tai kenkia ne tik teigiamai nuomonei apie narystę eurozonoje bet ir pasitikėjimui valdžia ir politikais apskritai.
Vakar taip pat gavau keletą savo draugų įdomesnių komentarų, kurie galbūt irgi padės išplėsti diskusijos apie eurą lauką:
Tadas: „Buffettas didžiausios krizės metu važinėja aplink pasaulį ir supirkinėja įmonių, kurioms aplinkiniai nežada jokių rožinių perspektyvų, akcijas. Net gelbėja tokias, kurioms apskritai yra jau galas. Sako: geriausias laikas apsipirkinėt. Gal ir narystė euro klube tokioj situacijoj, kai jam sunkiausia, išmintingiausia ir paprasčiausia būtų „nusipirkti“?
Vaidas: „Ekonomikai, finansams, mano nuomone, nei labai didelės naudos, nei labai didelės žalos nėra - vienur pliusas, kitur minusas. Kita vertus, aš pats esu "už" visų pirma dėl geopolitinio aspekto - liaudiškai supaprastinant tariant, kuo arčiau Briuselio, tuo toliau nuo Maskvos. "17 klubo" stalas dabar svarbesnis nei "27 klubo", tad turėti vietą prie jo yra naudinga.
Nuomonė apie dienoraštį
Kai visokie realybės šou rodo ne tik tą šou, bet ir šou apie šou rengimą, tai galima tik juoktis iš jų tokios realybės. Nėra jos ten ir tiek. Bet kai žurnalistai, kuriais mes pasitikime, realiai pasakoja ne tik apie laidos rengimo užkulisius, bet ir pasirengimo jai etapus, susitikimus, vakarienes, pokalbius ir vertinimus, man jau dabar aišku, kad tokio skaidrumo ir atvirumo Lietuvos žurnalistikoje dar nebuvo.
Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius
Pilnas straipsnis: Skaidri, atvira ir interaktyvi – tokia galėtų būti visa Lietuvos žurnalistika »
Skaitytojų komentarai:
Regina: "Žurnalistai eidami tuo skaidrumo ir atvirumo keliu toli nenueisite, todėl kad išpliurpiat valdžios paslaptis ir tampate nepatikimais. Dėl to negausite užsakomųjų laidų ar straipsnių...ką valgysite??? Ot baigsis tuoj jūsų bravūra...".
Beata: "Politikai nekalbėdami su savo žmonėmis kuriasi sau priešus. O tai - strateginė klaida.".